Blog o zabiegach kosmetycznych - propozycje i porady

Miękka, wygładzona skóra o jasnym zdrowym kolorycie to cel każdego z nas. Dobrze nam znany, schemat pielęgnacji skóry to: demakijaż, tonizacja a następnie aplikacja serum i kremu. Jeśli wśród Twojego pielęgnacyjnego rytuału, wciąż brakuje miejsca na systematyczny peeling, sprawdź, dlaczego warto stosować ten oczyszczający zabieg.

Zacznijmy od podstawowego pytania-czym jest skóra tłusta? To skóra charakteryzująca sią przede wszystkim nadmiernym wydzielaniem sebum (łoju) co ma związek z czynnością gruczołów łojowych. Zazwyczaj ich wzmożone działanie jest związane z wiekiem i gospodarką hormonalną co tłumaczy problemy większości nastolatków. Jednakże nie każdy ”wyrasta” ze skóry tłustej, jeżeli pomimo osiągnięcia pełnoletności twoja skóra nadal się błyszczy, ma rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, czujesz, że jest zgrubiała, a jej odcień jest raczej ziemisty-jesteś posiadaczem skóry tłustej. Co teraz?

Ile tak naprawdę należy wykonać zabiegów, aby mieć oczekiwany efekt?
Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy opowiedzieć o procesie jaki przechodzą stale nasze włosy. Czyli o cyklu wzrostu włosa, to ten proces determinuje cykliczność jak i skuteczność laserowego usuwania owłosienia.

Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest niezwykle skuteczną i stosunkowo bezpieczną metodą biorewitalizacji skóry. Polega on na wykonaniu mikrouszkodzeń, których celem jest wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego. W wyniku zabiegu dochodzi do pobudzenia regeneracji, a także zwiększenia penetracji składników aktywnych wykorzystanych w procedurze zabiegowej.

Zimą szczególnie musimy zadbać o naszą skórę, aby uniknąć przesuszenia, szorstkości i podrażnień. Niska temperatura, wiatr, ogrzewanie w pomieszczeniach, mają często negatywne skutki dla naszej skóry.

Do pielęgnacji skóry szczególnie polecamy kosmetyki marki Decleor, ich olejki tak jak i pozostała gama produktów, doskonale nawilża, odżywia i regeneruje, pozostawia skórę miękką i pełną blasku. Aby osiągnąć pełnie szczęścia, zapraszamy na cudowne rytuały zabiegowe które są pełną ucztą dla ciała i zmysłów.

Obecnie kosmetyka estetyczna proponuje wiele rozwiązań, które pomagają zwalczyć trądzik różowaty. Zabiegi kosmetyczne wyróżnia od siebie użyta technologia i oczywiście koszt zabiegu.

Leczenie trądziku różowatego laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod. Potrafi ona rozwiązać problem choroby, nawet kiedy terapia antybiotykowa nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Promienie lasera zamykają naczynka i eliminują ropiejące wypryski.